Šport

Nogometna žoga; Foto: Pixabay Nogometna žoga; Foto: Pixabay

Osma zaporedna zmaga za Kety Emmi Bistrico

Kety Emmi Bistrica – Zreče 2:1 (2:0)

Slovenska Bistrica, športni park v Slovenski Bistrici, gledalcev 150. Sodniki: Šorli, Benc, Šobot.

Strelci: 1:0 Bračko (7.), 2:0 Polegek (28.), 2.1 Radić (58.).

Kety Emmi Bistrica: Dabanovič, Pušnik, Rozman, Ljubec, Al. Korošec, Ribič, Bračko, Polegek, Martinčič, Šlak, Kovačič.

Trener: Simon Dvoršak

Bistriški nogometaši so v derbiju 8. kroga 3. SNL vzhod gostili ekipo iz Zreč in po trdem boju uspeli slaviti še osmič v letošnji sezoni. Do vodstva so prišli že v 7. minuti, ko je svoj sedmi zadetek v letošnjem prvenstvu dosegel Nejc Bračko. Žan Kovačič je podal z leve strani, Bračko pa je z natančnim strelom z roba kazenskega prostora zadel levi spodnji kot. Bistričani so bili v prvem polčasu boljši nasprotnik in si priigrali še kar nekaj priložnosti za povišanje vodstva. Do slednjega je vendarle prišlo v 28. minuti, strelec pa je bil Aljaž Polegek, ki je izkoristil globinsko podajo Brečka in zadel za 2:0.

Nogometaši Kety Emmija so bili podjetnejši tudi v začetku drugega polčasa, a so zadetek dosegli gostje. Po strelu s kota je do strela prišel Aleksandar Radić in s 6 metrov zadel levi zgornji kot Jake Dabanoviča. Srečanje se je razživelo, največ zaslug za nemir med igralci pa je s svojim kriterijem poskrbel mariborski sodnik Šorli. Gostje so pritiskali in iskali gol za morebitno izenačenje, vendar se izid do konca srečanja ni spremenil in Bistričani so zabeležili še osmo zaporedno zmago. Z novimi tremi točkami so skupno pri 24 točkah, 5 več od Rogaške, ki je včeraj slavila na Koroškem.

V prihodnjem krogu bodo nogometaši Kety Emmija gostovali v Dobrovcah, ki se trenutno s 3 osvojenimi točkami nahajajo na zadnjem mestu prvenstvene lestvice.

Napisal: Damijan DRAME