Obvestila

Prispevki filtrirani po datumu: nedelja, 11 oktober 2020

Kety Emmi Bistrica – Zreče 2:1 (2:0)

Slovenska Bistrica, športni park v Slovenski Bistrici, gledalcev 150. Sodniki: Šorli, Benc, Šobot.

Strelci: 1:0 Bračko (7.), 2:0 Polegek (28.), 2.1 Radić (58.).

Kety Emmi Bistrica: Dabanovič, Pušnik, Rozman, Ljubec, Al. Korošec, Ribič, Bračko, Polegek, Martinčič, Šlak, Kovačič.

Trener: Simon Dvoršak

Bistriški nogometaši so v derbiju 8. kroga 3. SNL vzhod gostili ekipo iz Zreč in po trdem boju uspeli slaviti še osmič v letošnji sezoni. Do vodstva so prišli že v 7. minuti, ko je svoj sedmi zadetek v letošnjem prvenstvu dosegel Nejc Bračko. Žan Kovačič je podal z leve strani, Bračko pa je z natančnim strelom z roba kazenskega prostora zadel levi spodnji kot. Bistričani so bili v prvem polčasu boljši nasprotnik in si priigrali še kar nekaj priložnosti za povišanje vodstva. Do slednjega je vendarle prišlo v 28. minuti, strelec pa je bil Aljaž Polegek, ki je izkoristil globinsko podajo Brečka in zadel za 2:0.

Nogometaši Kety Emmija so bili podjetnejši tudi v začetku drugega polčasa, a so zadetek dosegli gostje. Po strelu s kota je do strela prišel Aleksandar Radić in s 6 metrov zadel levi zgornji kot Jake Dabanoviča. Srečanje se je razživelo, največ zaslug za nemir med igralci pa je s svojim kriterijem poskrbel mariborski sodnik Šorli. Gostje so pritiskali in iskali gol za morebitno izenačenje, vendar se izid do konca srečanja ni spremenil in Bistričani so zabeležili še osmo zaporedno zmago. Z novimi tremi točkami so skupno pri 24 točkah, 5 več od Rogaške, ki je včeraj slavila na Koroškem.

V prihodnjem krogu bodo nogometaši Kety Emmija gostovali v Dobrovcah, ki se trenutno s 3 osvojenimi točkami nahajajo na zadnjem mestu prvenstvene lestvice.

Napisal: Damijan DRAME

Objavljeno v Šport
1, 11.10.2020 07:21

Zmaga in remi za KK Impol

V soboto, 10. 10. 2020 se je na kegljišču v Športnem parku Slovenska Bistrica odvijal 5.krog državne lige v kegljanju.
Ženska ekipa si je po slabšem začetku tekme priigrala zmago proti ekipi Ljubelj iz Tržica, in sicer 5:3,z rezultatom 3163 kegljev (Špela Kunčič 489 kegljev, Maja Plavčak 537 kegljev, Ksenija Detiček 522 kegljev, Lucija Kunčič 502 keglja, Barbara Jurančič 568 kegljev, Petra Pečovnik 545 kegljev).
Moška ekipa pa je po napeti tekmi na koncu remizirala z ekipo KK Dormeo iz Zagorja, z rezultatom 3184 kegljev (Zmago Tkavc 537 kegljev, Danijel Papotnik 534 kegljev, Marko Topolšek 541 kegljev, Tadej Topolšek 553 kegljev, Primož Topolšek 521 kegljev, Sašo Papotnik 498 kegljev).
Naslednjo soboto, 17. 10. 2020, se ženska ekipa odpravlja v Postojno, moška ekipa pa bo igrala v Radljah.