V 4. krogu 2. SNL sta se v nedeljo v Novi Gorici pomerili domača Gorica in NK Kety Emmi & Impol Bistrica. Okoli 250 gledalcev v Športnem parku je spremljalo napeto srečanje, ki se je po številnih preobratih končalo z izidom 2:2.
Domači so bolje odprli tekmo in v 22. minuti povedli, ko je bil natančen Cene Kitek. Bistričani so se borili za izenačenje in ga dosegli še pred odmorom – ob nesrečnem posredovanju je prav Kitek zatresel lastno mrežo in postavil rezultat polčasa 1:1.
Drugi polčas je znova pripadel Goričanom. V 53. minuti je Alessandro Ahmetaj poskrbel za novo vodstvo domačih (2:1), a so gostje hitro odgovorili. V 66. minuti je Marcel Blaj zanesljivo realiziral najstrožjo kazen in dosegel svoj peti zadetek v sezoni za 2:2. Tekma se je dodatno razživela v 79. minuti, ko je domači Silvio Vokrri prejel neposredni rdeči karton. Bistričani so imeli do konca igralca več, a priložnosti niso uspeli pretvoriti v popoln preobrat.
Po dvoboju je strelec izenačujočega gola Marcel Blaj, ki s 5 goli ostaja najboljši strelec 2. lige, poudaril: »Za nami je izredno težka in borbena tekma, verjetno najzahtevnejša v tej sezoni do zdaj. Veliko je bilo duelov in fizične igre. Pokazali smo pravi karakter, saj smo se po dvakratnem zaostanku uspeli vrniti v igro. Kljub izključitvi igralca Gorice nam žal ni uspelo priti do zmage, a točko iz gostovanja vseeno cenimo. Zdaj je fokus že usmerjen v sredo, ko nas v pokalu čaka obračun z ND Gorišnico.«
Bistričani so z novo točko ohranili visoko mesto na lestvici in so trenutno drugi v 2. SNL. Že v sredo, 3. septembra, jih čaka pokalni obračun proti ND Gorišnici, v soboto, 6. septembra, pa ligaška tekma proti Krškemu.