( ISSN 2738-5760 )

Šport

Atleti ADSB; Foto: ADSB Atleti ADSB; Foto: ADSB

Alyssa, Klemen in Aleks državni prvaki

V soboto, 13.3. 2021 je v Domžalah potekalo atletsko Zimsko Prvenstvo Slovenije v metih za starejše mladince in mladinke, v Novem mestu pa Prvenstvo Slovenije v dvorani za mlajše mladinke in mladince. Bistriški atleti so se odlično odrezali.
V Domžalah je
▫️ALYSSA LAMUT v metu kopja dosegla trenutno najboljši rezultat v Sloveniji in z novim osebnim rekordom zmagala (41.90 m).
Mlajši mladinci so se pomerili v Novem mestu in dosegli naslednje, odlične rezultate:
▫️KLEMEN MODRIJANČIČ je v skoku v daljino zmagal (643 cm).
▫️ALEKS JESENEK je zmagal na 60 m (7,00).
▫️DAMJAN DOVNIK je v teku na 400 m tekel nov osebni rekord in osvojil 3. mesto  (53.45).
▫️JERNEJA VAVDI je v teku na 60 m z ovirami pritekla v finale in se uvrstila na 6. mesto (9.64).
▫️OSKAR PETAK je v teku na 1500 m pritekel nov osebni rekord in osvojil 9. mesto (4:51,78).