( ISSN 2738-5760 )

Šport

Odlični judoisti Impola, foto Judo klub Impol Odlični judoisti Impola, foto Judo klub Impol

Judoisti Impola na državnem prvenstvu odlični

V Športni dvorani Balon v Novi Gorici je danes potekalo državno prvenstvo v judu za članice in člane. Po 159 borbah na tatamijih je znanih je 14 novih državnih prvakov. Pomerilo se je 144 tekmovalcev, od tega 51 judoistk in 93 judoistov. Bistriški judoisti se domov vračajo s tremi zlatimi in eno srebrno medaljo.
Zlate so dosegli Vito Dragič v +100 oziroma odprti kategoriji, David Štarkel v kategoriji do 60 kg in Teja Tropan v kategoriji do 52 kg. Srebrno medaljo pa je v kategoriji do 66 kg dosegel Miha Brence. Anej Dukarič, Primož Jug in Žan Markovič pa so dosegli v svojih kategorijah 7. mesto. S temi rezultati so skupno dosegli drugo mesto, zmagali so člani Judo kluba Bežigrad.

Naslovov državnih prvakov so se pri moških poleg Bistričanov veselili še Tobias Furst Črtanec do 66 kg in Nik Purnat do 73 kg. Do 81 kg je bil najboljši Matej Vidmar, Aljaž Gostenčnik pa si je konkurenco pokoril v kategoriji do 90 kg, do 100 kg je bil najboljši David Kukovica.

Pri ženskah je bila v kategoriji do 48 kg najboljša Nuša Perovnik, Tina Trstenjak je pričakovano postala državna prvakinja do 63 kg, v kategoriji do 70 kg je naslov osvojila Lia Ludvik, do 78 kg pa je bila uspešna Anka Pogačnik. V odprti kategoriji nad 78 kg je slavila Nicki Norčič.

Naslednji mesec pa mlajše judoiste že čaka DP za mladnice in mladinke.