( ISSN 2738-5760 )

Šport

Slavje Bistričanov po izenačujočem zadetku Jaše Martinčiča; Foto: Drago Jovič Slavje Bistričanov po izenačujočem zadetku Jaše Martinčiča; Foto: Drago Jovič

Martinčič v 93. minuti zadel za točko enako zmagi

Po več kot 6 mesečnem premoru se je pričelo nadaljevanje nogometnega prvenstva tudi v 3. SNL vzhod, kjer sta se v derbiju 10. kroga pomerila Kety Emmi Bistrica in Rogaška. V zanimivem srečanju sta se ekipi na koncu razšli z miroljubnim izidom 1:1, kar seveda najbolj ustreza Kety Emmiju, saj so s tem ohranili velikih 5 točk naskoka pred najbližjimi zasledovalci – Rogaško.

Kety Emmi Bistrica – Rogaška 1:1 (0:0)

Slovenska Bistrica, stadion v športnem parku Slovenska Bistrica, gledalcev: 1. Sodniki: Tkalčič,

Sužnik, Bombač.

Strelci: 0:1 Ploj (61), 1:1 Martinčič (90+3).

Kety Emmi Bistrica: Dabanovič, Pušnik, Rozman, Vidmar, Ribič, Horvat (An. Korošec), Kristl, Bračko, Polegek, Kovačič (Šlak), Kapun (Martinčič).

Trener: Simon Dvoršak

Gostje so povedli v 61. minuti, ko je v polno zadel Alen Ploj. Bivši igralec Maribora in večih poljskih klubov, ki se je Rogaški priključil pred nadaljevanjem prvenstva, je z roba kazenskega prostora zadel levi spodnji kot nemočnega Jake Dabanoviča. Trener Bistričanov Simon Dvoršak je nemudoma reagiral ter v igro poslal Andraža Korošca, ki je okrepil obrambne vrste in prinesel potrebno moč pri visokih predložkih ter Jašo Martinčiča, čigar naloga je bila zadeti gostujočo mrežo. V zadnjih 20 minutah so Bistričani prevzeli pobudo, gostje pa so se osredotočili na čvrsto igro v obrambi, v napadu pa so vse upe polagali v Ploja in Alena Neskića. Aljaž Polegek je v 74. minuti lepo prodrl po desni strani, vendar je vratar gostov Lan Vunderl s čudovito parado žogo odbil v kot. V 82. minuti je po prekršku lepo streljal Martinčič in zadel desno vratnico Vunderla, od katere se je žoga odbila v polje.

Gostje so imeli v zadnjih 20 minutah le eno priložnost in sicer v 86. minuti, ko je s prostega strela s kakšnih 25 metrov streljal Stefan Andjelić, a je žoga zletela tik nad stičiščem leve vratnice in prečke. Pritisk Bistričanov se je nadaljeval in v 93. minuti je s kota podal Marcel Pušnik. Popularni Puška je na drugi vratnici našel Martinčiča, ki je svojo nalogo opravil z odliko in z glavo poslal žogo v desni kot Vunderla ter poskrbel za delitev točk. Več kot 100 gledalcev, ki s se zbrali ob stadionu in spremljali srečanje, je bilo kajpak razočaranih, popolnoma obratno pa je bilo seveda pri tistih, ki so pesti stiskali za Bistričane.

Z remijem je Kety Emmi ostal na 1. mestu z 28 točkami, Rogaška pa s 23 točkami na drugem mestu.

V prihodnjem krogu bodo nogometaši Kety Emmija gostovali v Cirkulanah.

Napisal: Damijan DRAME