( ISSN 2738-5760 )

Šport

Zmaga za nogometaše Kety Emmija

V okviru 12. kroga 3. snl vzhod sta se v Ligi za prvaka v športnem parku Slovenska Bistrica pomerila Kety Emmi Bistrica in Zreče. Po dveh zaporednih remijih zmaga za nogometaše Kety Emmija. Kety Emmi Bistrica – Zreče 4:0 (4:0)

Slovenska Bistrica, športni park Slovenska Bistrica, gledalcev: 1. Sodniki: Begić, Kolenc, Kos.

Kety Emmi Bistrica: Dabanovič, Pušnik, An. Korošec, Ljubec, Al. Korošec, Ribič (Strah), Bračko (Dvoršak), Polegek (Lahe Korošec), Martinčič (Kapun), Krist (Horvat), Kovačič.
Trener: Simon Dvoršak

V okviru 12. kroga 3. snl vzhod sta se v Ligi za prvaka v športnem parku Slovenska Bistrica pomerila Kety Emmi Bistrica in Zreče.
Nogometaši Kety Emmija so med 19. in 34. minuto dosegli kar štiri zadetke in zmagovalec srečanja je bil domala odločen še pred iztekom prvega polčasa. V 19. minuti se je prvič na tekmi med strelce vpisal Jaša Martinčič, ki je žogo po večkratnem odbijanju vendarle uspel spraviti za hrbet gostujočega vratarja Jake Purga. Veselje na bistriški klopi se še ni dodobra poleglo, ko so Bistričani dosegli še drugi zadetek, ki ga je po podaji z desne strani dosegel Marcel Pušnik in s filigransko natančnostjo zadel levi spodnji kot nemočnega Purga. Čez štiri minute so se varovanci trenerja Simona Dvoršaka veselili še tretjič. Martinčič je s podajo na levi strani lepo našel Nejca Bračka, ki je z glavo še tretjič ukanil zreškega vratarja. Svojo odlično igro je Martinčič kronal s svojim drugim zadetkom v 34. minuti in podajo spremenil v, kot se je izkazalo kasneje, nedosegljivo prednost.
V drugem polčasu smo videli umirjeno igro, kljub številnim menjavam, ki pa niso prinesle v igro pričakovanega izboljšanja in rezultat je ostal do konca srečanja nespremenjen. Najbližje zadetku so bili Bistričani, potem ko je Enej Kapun s strelom z 18 metrov v 85. minuti zatresel vratnico, od koder se je žoga odbila v polje.
Z novo zmago so nogometaši Kety Emmija z 32 točkami zanesljivo na prvem mestu. S tremi točkami zaostanka je na drugem mestu Rogaška, ki je na domačih tleh ugnala koroški Dravograd in čaka na napako Bistričanov, s katerimi se bodo znova srečali v zadnjem krogu, ko bodo gostovali v športnem parku v Slovenski Bistrici.
V 13. krogu bistriške nogometaše čaka gostovanje na Kroškem, kjer se bodo pomerili z ekipo Dravograda.

Napisal: Damijan DRAME