( ISSN 2738-5760 )

Šport

Rdeča armada, bistriški navijači; Foto: Damijan Drame Rdeča armada, bistriški navijači; Foto: Damijan Drame

Odločilno tekmo NK Kety Emmi žal izgubil

V soboto je bil v Športnem parku v Slovenski Bisrtici dvoboj zadnjega kroga 3. SNL vzhod v ligi za prvaka med Rogaško in Kety Emmi Bistrico. Bistričanom bi za napredovanje zadostovala že točka, gostom pa je odgovarjala le zmaga.

Kety Emmi Bistrica – Rogaška 1:2 (1:0)
Slovenska Bistrica, Športni park Slovenska Bistrica, gledalcev: 700. Sodniki: Novarlić, Holcman,
Dedić.
Strelci:1:0 Martinčič (28), 1:1 Pavlović (69), 1:2 Andjelić (72/11-m).
Kety Emmi Bistrica: Dabanovič, Pušnik, Rozman (An. Korošec), Al. Korošec, Ribič, Bračko (Kapun),
Polegek (Šlak), Martinčič, Vidmar (Ljubec), Kristl (Kapun), Kovačič.
Trener: Simon Dvoršak

V 28. minuti dolga podaja na desni strani, ki jo je prejel Aljaž Polegek ter s fantastično umerjenim strelom zadel mrežo Rogaške. Bistričani igrajo odlično, kontrolirajo potek igre, gostje pa se osredotočajo na preskakovanje igre in hitre protinapade.

Prvi polčas se je končal v odličnem vzdušju, ki ga je pričaralo kar okoli 1000 gledalcev, Bistričani so zasluženo vodili z 1:0. Gostje so si edino resno priložnost priigrali v 24. minuti, ko je z leve streljal Alen Ploj,  vendar je odlično posredoval Jaka Dabanovič in žogo odbil v kot.

Rogaški nogometaši so na začetku drugega polčasa naredili dve menjavi. Jaša Martinčič je v 52. minuti s prostega strela zadel prečko, le nekaj sekund kasneje je tudi strel Lana Vidmarja z glavo končal v prečki. Po 10 minutah igre v drugem polčasu je bil izid še vedno 1:0, gol za domačine.

v 69. minuti so gostje po strelu iz kota rezultat izenačili. Strelec je bil Andrej Pavlovič. Le minuto kasneje je sodnik Novarlić iz Maribora dosodil najstrožjo kazen za goste. Zanesljiv izvajalec je bil Štefan Andjelić. V  73. minuti so gostje vodili z 1:2. Kar je bil tudi končni rezultat tekme, kar je pomenilo, da nogometaši Kety Emmija žal ostajajo v 3. SNL. Med drugoligaše se selijo nogometaši Rogaške, ki so danes domačine ugnali z 1:2. Bistriški nogometaši so imeli še eno priložnost v 90. minuti, ko je z glavo streljal Andraž Korošec, a se je z obrambo izkazal vratar gostov Lan Vunderl.