( ISSN 2738-5760 )

Šport

Lucija Tarkuš zmagala med mladinkami ; Foto: AK Slovenska Bistrica Lucija Tarkuš zmagala med mladinkami ; Foto: AK Slovenska Bistrica

Kolesarska dirka po Sloveniji skozi Slov. Bistrico

Danes, 9. 6. 2021, je skozi Slovensko Bistrico vodila trasa kolesarske dirke po Sloveniji, ji jo je spremljalo kar nekaj kolesarskih navdušencev.

Danes se je pričela 27. dirka Po Sloveniji, ki se je začela na Ptuju, končala pa se bo v nedeljo v Novem mestu. Pet etap poti – Ptuj- Rogaška Slatina, Žalec-Celje, Brežice-Krško, Ajdovščina-Nova Gorica in Ljubljana-Novo mesto – je zelo razgibanih. Na štartni listi je 139 kolesarjev iz 20 ekip – 4 izmed njih sodijo v najvišjo kategorijo World Tour. Med tekmovalci so tudi Tadej Pogačar, Matej Mohorič in Diego Ulissi, ki bodo zagotovo krojili razplet dirke.
Današnja prva etapa je dolga 151,5 km, pot je kolesarje vodila iz Ptuja (skozi Lenart, Šentilj, Kresnico, Zgornjo Kungoto) do Slovenske Bistrice, traso pa bodo nadaljevali do Šmarja pri Jelšah in Rogaške Slatine, kjer bo njihov končni cilj.
Okoli 15.20 ure so tekmovalci kolesarske dirke Po Sloveniji napenjali pedala tudi skozi naše mesto. Zanimanje za dirko je bilo precejšnje, saj so v mestu mnogi glasno navijali za tekmovalce in jih spodbujali z glasnim aplavzom, ko so se peljali skozi mesto. Nekaj utrinkov si lahko ogledate v fotogaleriji.