( ISSN 2738-5760 )

Šport

Nogometne žoge, Foto: Pixabay Nogometne žoge, Foto: Pixabay

Bistriški nogometaši boljši od gostov

Nogometaši Kety Emmija so danes v 5. krogu 3. SNL vzhod gostili ekipo Koroške Dravograd. Gre za derbi vzhodne lige, saj sta tekmeca na prvih dveh mestih prvenstvene lestvice.
V 35. minuti srečanja je izid še vedno kot na začetku srečanja.
Derbi 5. kroga 3. SNL vzhod, ki sta ga na stadionu v športnem parku Slovenska Bistrica odigrala Kety Emmi Bistrica in Koroška Dravograd, se je končal z rezultatom 1:0 za domačine.

Slovenska Bistrica, Športni park Slovenska Bistrica, gledalcev: 150. Sodniki: Šorli, Kmetec, Majcen.

Strelci:1:0 Bajraj (84).

Kety Emmi Bistrica: Dabanovič, Pušnik, Rozman, Vidmar, N. Bračko (Kapun), Polegek (Kotnik, (Ferčič)), Bajraj (Kapun), Pipenbaher (Ciganović), Dvoršak, Jevšenak, Ljubec.

Trener: Simon Dvoršak

Nogometaši Kety Emmija so v 5. krogu 3. snl vzhod gostili koroški Dravograd ter po trdem boju vendarle uspeli zmagati še petič zapored. Edini zadetek na srečanju je dosegel, kdo drug kot Murat Bajraj. V 84. minuti je v slogu slovitega Arjena Robbna z desne strani potegnil na levo stran ter nato z levico poslal žogo v desni spodnji kot gostujočega vratarja Sama Pridigarja.

Dogodek, ki je tehtnico močno prevesil na stran Kety Emmija, se je pripetil v 57. minuti, ko je v bistriškem kazenskem prostoru z roko igral Lan Vidmar in si prislužil rumeni karton. Izvajalec najstrožje kazni je bil gostujoči kapetan Peter Kogelnik in žogo usmeril polvisoko v desni kot Jake Dabanoviča, ki je strel z bravurozno obrambo ubranil ter tako tudi po 5. krogu pustil svojo mrežo nedotaknjeno!

Fantastična obramba Dabanoviča je še dodatno okrepila napade Bistričanov, ki so iskali zadetek, ki bi lahko odločil sobotnega zmagovalca.

V 75. minuti bi mariborski sodnik Šorli kaj lahko dosodil enajstmetrovko tudi za domačo ekipo, potem ko je v gostujočem kazenskem prostoru z roko igral nekdo od gostov, a je sodniška piščal ostala nema.

V derbiju kroga, v katerem sta se pomerili prvouvrščeni ekipi vzhodne skupine, smo videli igro med obema šestnajstmetrskima prostoroma, v kateri so imeli več od igre nogometaši Kety Emmija, gostje pa so se v napadu zanašali predvsem na odličnega Kogelnika. Korošci so v 90. minuti imeli imenitno priložnost za izenačenja, vendar je Tine Pori z glavo streljal mimo leve vratnice.

Na lestvici vodi Kety Emmi Bistrica s 15. točkami. Na drugem mestu sta Dravinja, ki je v Šmarju odigrala le 1:1, ter Koroška Dravograd, ki sta zbrala po 10 točk.

V 6. krogu bodo Bistričane čaka težko gostovanje v Šmartnem ob Paki, kjer se bodo pomerili z lanskoletnimi drugoligaši, ki so trenutno s 7 točkami na 7. mestu.

Napisal: Damijan DRAME