( ISSN 2738-5760 )

Šport

Tomaž Topolčnik in Vito Dragič, Foto: JK Impol Tomaž Topolčnik in Vito Dragič, Foto: JK Impol

Bistriški judoisti ekipno drugi na Pokalu Poh. bataljona

V soboto, 15. januarja 2022, je v Športni dvorani Srednje šole Slovenska Bistrica potekal tradicionalni, že 52. pokal »Pohorski bataljon 2022« v organizaciji Judo kluba Impol Slovenska Bistrica.

Na tradicionalnem turnirju za Pokal Pohorskega bataljona je sodelovalo 96 tekmovalcev iz 27 klubov iz treh držav, ki so se med seboj merili v treh starostnih kategorijah – člani, kadeti in kadetinje.

Med Bistričani so med člani nastopili Timotej Kos, Adam Bergant, David Štarkel, Timotej Figek, Vito Dragič, Tomaž Topolčnik ter Timotej Kos in Maja Škrinjar v skupini U18.

V kategoriji članov do 66 kg je zmagal David Štarkel, v kategoriji do 81 kg sta Adam Bergant in Timotej Kos dosegla 4. in 5. mesto, v kategoriji do 90 kg je Timotej Figek zasedel 4. mesto, v kategoriji nad 100 kg pa je zmagal Vito Dragič, Tomaž Topolčnik pa je zasedel 2. mesto.

Med kadeti je nastopil Timotej Kos in v kategoriji do 81 kg zasedel 3. mesto.

Med kadetinjami pa je v kategoriji nad 70 kg Maja Škrinjar zasedla 4. mesto.

Nastopila sta tudi dva člana Judo kluba Oplotnica, in sicer Maja Mušič med kadetinjami in Žan Kostanjšek med kadeti. Maja je v kategoriji do 63 kg zasedla 2. mesto, Žan pa je v kategoriji nad 90 kg zmagal.

Ekipno so bili judoisti Impola drugi, takoj za ekipo Acron iz Slovenj Gradca, tretje mesto pa so zasedli judoisti Z dežele Sankaku, Oplotničani pa so bili v skupnem vrstnem redu 8.