Nogometaši Kety Emmija & Impola Bistrice z zmago v Ljubljani že pri 11 točkah

Ilirija 1911 – Kety Emmi Bistrica 1:2 (1:1)

Kety Emmi Bistrica: Dabanovič, Rozman, Vidmar, Klašnja, Bračko N., Ferčič (od 65. Panić T.M.), Havelka (od 90. Koprivc), Ploj (od 46. Ljubijankić), Šlamberger, Kapun (od 65. Martinčič), Maher (od 65. Korošec).
Trener: Franc Fridl
Nogometaši Kety Emmija & Impola Bistrice so v 7. krogu gostovali pri letos odlični Iliriji in ji nanesli prvi domači poraz v letošnji sezoni. Strelec odločilnega zadetka je bil v 76. minuti Tai Matea Panić.
Na težkem igrišču, v slabih pogojih za igro, so prvi povedli Bistričani, strelec pa je bil Rok Ferčič v 12. minuti.
V 37. minuti so imeli nogometaši iz Slovenske Bistrice najlepšo priložnost na srečanju, saj je glavni sodnik srečanja Mateo Tozan pokazal na najstrožjo kazen. Enajstmetrovko je izvajal Niko Havelka, a se je izkazal domači vratar Elvis Džafić in strel ubranil. Džafić je bivši vratar Triglava, med leti 2010 in 2014 leta je branil barve ljubljanske Olimpije, zadnje 3 sezone pa je branil pri Sarajevu, s katerim je osvojil dva naslova državnih prvakov in dva pokala BiH.
Po Džafićevi obrambi je sledil je hiter protinapad gostiteljev in hladen tuš za Bistričane, saj so ljubljanski nogometaši uspeli izid izenačiti na 1:1. strelec izenačujočega zadetka je bil v 37. minuti Dejan Džermanović.
V začetku drugega polčasa so bili nogometaši Ilirije precej boljši nasprotnik, Bistričani pa so se borili in branili neodločen izid. Po trojni menjavi Franca Fridla so nogometaši Kety Emmija & Impola Bistrice zaigrali precej bolje ter v 76. minuti dosegli zmagoviti zadetek.
Z novimi tremi točkami so se bistriški nogometaši s skupno 11 točkami prebili na odlično 5. mesto.
V 8. krogu bodo Bistričani na domačem igrišču gostili stare znance, saj v goste prihaja ekipa Rogaške.
Srečanje bo v soboto, 17. septembra ob 16:00 uri.
Napisal: Damijan DRAME

Nazadnje urejano na 0, 11.09.2022 13:43