( ISSN 2738-5760 )

Šport

Aluminij premočan nasprotnik

Nogometaši Kety Emmija & Impola so v 9. krogu 2. snl gostovali v Kidričevem, kjer so se pomerili z Aluminijem, ki velja morda celo za najresnejšega kandidata za (vnovično) vrnitev med prvoligaše.

Aluminij – Kety Emmi Bistrica 3:1 (1:0)

Kety Emmi & Impol Bistrica: Dabanovič, Ljubijankić, Rozman, Vidmar, Bračko, Ferčič (od 46. Panić V.), Martinčič (od 64. Panić T.M.), Havelka, Korošec (od 46. Kujović), Šlamberger, Kapun (od 74. Koprivc).
Trener: Franc Fridl

Na klopi Kidričanov je v tem srečanju izjemoma sedel Mladen Dabanovič, ki sicer opravlja delo pomočnika trenerja, a se je Bistričan zaradi bolezni Roberta Pevnika tokrat na klopi znašel v vlogi glavnega trenerja.
Nesporni favoriti srečanja so bili boljši nasprotnik in že v 13. minuti povedli z zadetkom Andraža Borovnika, ki je zadel po hitrem protinapadu. Gostitelji so kljub zadetku igrali napadalno in do konca polčasa še dvakrat zatresli bistriško prečko, a se izid ko konca prvih 45 minut ni spremenil.
Trener Franc Fridl je v odmoru na klopi pustil Roka Ferčiča in Jako Korošca, v igro pa sta vstopila Vanja Panić in Anej Kujović. Igra nogometašev Kety Emmija & Impola Bistrice je v začetku drugega polčasa postala hitrejša in enakovrednejša. Po dveh kotih so imeli Bistričani priložnost, ki jo je z izbijanjem odpravil domači vratar Tibor Banić, domači nogometaši pa so si odlično priložnost pripravili v 63. minuti srečanja, a je bil Nik Marinšek premalo natančen. V 76. minuti je v polno zadel Jakov Katuša in odločil zmagovalca srečanja. V 83. minuti so nogometaši Aluminija po upravičeno dosojeni enajstmetrovki povedli že s 3:0, strelec zadetka je bil Marinšek. Če so bistriški nogometaši izgubili, pa so vsekakor poskrbeli za potezo srečanja in najlepši zadetek. Po podaji z desne strani je z volejem mrežo domačih zadel Tai Matea Panić in svoj 4. zadetek v sezoni.
Nogometaši Kety Emmija & Impola Bistrice se porazu navkljub v svoji premierni sezoni med drugoligaši držijo odlično ter se po 9 odigranih krogih z 11 točkami nahajajo na 8.mestu prvenstvene tabele.

Tekmo spremlja: Damijan DRAME

Nazadnje urejano na 0, 25.09.2022 14:10