( ISSN 2738-5760 )
OŠ Pohorskega odreda, Foto: Amadeja Mlakar OŠ Pohorskega odreda, Foto: Amadeja Mlakar

Na šolah je zadišal tradicionalni slovenski zajtrk

V Sloveniji na današnji dan, 18. novembra, praznujemo dan slovenske hrane in letos so po šolah že dvanajstič izvedli Tradicionalni slovenski zajtrk. Osrednja tema, ki jo letos izpostavljajo, so mleko in mlečni izdelki, zato se slogan tokratnega Tradicionalnega slovenskega zajtrka glasi: »Zajtrk z mlekom – super dan!«

Na Osnovni šoli Pohorskega odreda v Slovenski Bistrici je tradicionalni zajtrk pričakal 750 otrok, tamkajšnje zaposlene ter tudi 150 otrok in zaposlene na podružnični šoli v Zgornji Ložnici. Učenci so zajtrkovali domači kruh iz krušne peči, ekološko surovo maslo, mleko, jabolka in lokalno pridelan cvetlični med.

315517364 421421580036741 6287254656131498001 nTatjana Pufič, ravnateljica Osnovne šole Pohorskega odreda: »Naši učenci so danes zaužili zajtrk, ki je sestavljen popolnoma iz lokalnih, ekološko pridelanih živil. Tradicionalni slovenski zajtrk oglašujemo, imamo zloženke o čebelah, pripravimo še dodatno promocijo. Letos smo pred dnevi gostili lutkovno paragledališče, kjer so nam invalidne osebe igrale lutkovno igrico o čebelah. Predstavo so si ogledali otroci prve triade in bili smo zelo navdušeni, saj je bilo predstavljeno rojstvo čebele, pridobivanje medu, opraševanje in praktično vse o življenju čebel in o njihovi koristi. Učencem ob tem dnevu vedno želimo ponuditi nekaj več. Sama sem zelo zadovoljna z odzivom otrok, da lepo pozajtrkujejo, saj je to tudi navada, ki jo želimo privzgojiti otrokom, da se dan začne z zajtrkom ter da se izbere naša slovenska, lokalno pridelana in ekološka hrana. Ta dan mi veliko pomeni, ker si ves čas prizadevamo, da bi živeli v skladu z naravo, kar nam narava nudi in da smo lahko samooskrbni, da lahko nekaj pridelamo sami in to zaužijemo, saj gre za zdravo, lokalno hrano

Marija Predikaka, vodja šolske prehrane: »Drugošolci so danes imeli dan dejavnosti z naslovom Vem, kaj jem. Sestavine, ki so jih danes zajtrkovali, torej jabolka, maslo, polnozrnata moka smo vključili tudi v dan dejavnosti in naredili smo jabolčno pito, ter s tem še dodatno obeležili ta dan z lokalnimi, bolj zdravimi in ekološko pridelanimi živili. Zadovoljni pa smo nad odzivom otrok, saj je prvo leto precej otrok zajtrk zavrnilo, zdaj pa zajtrkuje vedno več otrok, kar je tudi nam v veselje in ponos. Na naši šoli so tudi sicer skoraj vsa živila lokalna, polovica od tega je ekoloških, zato tudi otroke želimo spodbuditi, da jedo lokalno, zdravo hrano.«

Otroci so z navdušenjem zajtrkovali lokalno pridelane dobrote in se soglasno strinjali, da je zajtrk zelo okusen, zdrav in da ne bi imeli nič proti, če bi bil pogosteje na šolskih mizah.

Amadeja Mlakar

 

 

  • november 18, 2022
Nazadnje urejano na 0, 21.11.2022 07:32
Oceni ta prispevek
(0 glasov)

Poišči