( ISSN 2738-5760 )
Martina Plohl, Štefka Leskovar, Iva Pučnik Ozimič, Tjaša Fiferin župan dr. Ivan Žagar, Foto: Natalija Sinkovič Martina Plohl, Štefka Leskovar, Iva Pučnik Ozimič, Tjaša Fiferin župan dr. Ivan Žagar, Foto: Natalija Sinkovič

Na slovesnosti ob občinskem prazniku podelili priznanja in listino

V Viteški dvorani v gradu Slovenska Bistrica je v torek, 13. marca, zvečer potekala slavnostna akademija ob občinskem prazniku. Ob tej priložnosti je župan dr. Ivan Žagar izročili priznanja letošnjim občinskim nagrajencem.

Na slavnostni akademiji ob občinskem prazniku Občine Slovenska Bistrica je župan, dr. Ivan Žagar vročil letošnje priznanja in listino. Listino Občine Slovenska Bistrica je prejela mag. Iva Pučnik Ozimič za 24-letno vodenje Srednje šole Slovenska Bistrica in za njeno inovativnost ter vizionarstvo, ki je ključno prispevalo k razvoju šole in izobraževalnega sistema nasploh. "Uspešen projekt, kot je Srednja šola Slovenska Bistrica, je plod mnoge, obsežne podpore in sodelovanja. Najprej Občine Slovenska Bistrica, ki ji je uspelo pripeljati srednješolstvo nazaj v Slovensko Bistrico po nekaj desetletjih. Je tudi plod uspešnega dela kolektiva SŠSB, zavzetega in predanega, ter dijakov in njihovih staršev, ki nam zaupajo," je povedala ob prejetju nagrade. Priznanja Občine Slovenska Bistrica pa so prejeli: Tjaša Fifer z Bukovca za vrhunske dosežke na področju športa, Štefka Leskovar iz Devine za požrtvovalno delo pri razvoju in ohranjanju podeželja in Društvo Plesni studio Plohl iz Slovenske Bistrice za vrhunske dosežke na področju plesa.

432107891 772201288165263 2710060480229752070 nSlavnostni govornik, podžupan občine Slovenska Bistrica Žarko Furman, je med drugim spomnil na bogato zgodovino Slovenske Bistrice, ki sega vse do časov, ko so tod živeli kelti, in poudaril, da so meščani bili v zgodovinskih zapisih omenjeni že 12. marca 1311, ta datum pa si je občina izbrala za svoj občinski praznik. "Lahko rečem, da je odhajajoče občinsko leto zaznamovalo razvojni napredek na različnih področjih. Zaradi še vedno relativno dobre gospodarske klime, je stopnja brezposelnosti nizka, kar gre zasluga gospodarskim družbam v naši občini, ki kljub energetski draginji in zmanjševanju povpraševanja v določenih segmentih, uspešno delujejo. Dobra gospodarska kondicija je pogoj za razvoj in zato gre gospodarstvenikom, podjetnikom in obrtnikom vso priznanje," je poudaril Furman in dodal, da se je v preteklem letu zaključil po vrednosti največji investicijski ciklus v zgodovini Občine Slovenska Bistrica, vreden več kot 100 milijonov evrov. "Ta je bil omogočen v dobrem sodelovanju med našo občino in prejšnjo vlado RS. V ta sklop spadajo; nadgradnja železniškega vozlišča, s cestnim podvozom Pragersko, II. etapa zahodne obvoznice, komunalna infrastruktura na območju aglomeracije Zgornja Polskava, obnova športne dvorane in izgradnja plezalnega centra," je izpostavil in okrcal sedanjo vlado in njeno politiko. "Občina pa kljub spremenjeni in do občin ne ravno vzdržni obliki financiranja ter vse bolj zajedanja v občinske proračune, s strani republiške politike, kar žal zavestno ali ne, predstavlja agendo aktualne vlade od občin kljub temu na osnovi racionalnega poslovanja, iznajdljivosti in iskanja zunanjih virov financiranja, pelje kontinuirani nadaljnji investicijski cikel. K temu v prid govorijo številne investicije zaključene v lanskem letu, v trenutnem izvajanju in v fazi načrtovanja. Naj omenim le ključne: novogradnja in rekonstrukcija Zdravstvenega doma Slovenska Bistrica, zeleno parkirišče, notranja oprema za Zdravstveni dom Slovenska Bistrica, investicijska vzdrževalna dela na igrišču pri Podružnični OŠ Zgornja Ložnica, Dvorec Polskava - zamenjava stavbnega pohištva, zamenjava umetne trave na nogometnem igrišču, obnova velikega nogometnega igrišča in atletske steze, obnova in dozidava Centra borilnih športov, večnamenski kulturni center, izgradnja avtobusne postaje, izdelava idejnega projekta in še nekateri drugi projekti." Poleg naštetih projektov pa je stalnica investiranja v utečene programe na področju kmetijstva, turizma, gospodarstva ter v večje in manjše projekte cest, komunalne in druge infrastrukture, v mestu in v skoraj v vseh krajih naše občine, našem podeželju. Slednji potekajo v dobrem sodelovanju s krajevnimi skupnostmi, je še poudaril Furman. "Da je delovanje športa, kulture in na splošno društveno življenje bogato, smo priča že vrsto let, in tudi lansko leto ni bila nobena izjema. To je dokaz, da v nas živi duh volonterstva, ki ob zagotavljanju finančnih sredstev s strani občine še dodatno bogati naše kraje, pa če govorimo o gasilskih, športnih, kulturnih, invalidskih, humanitarnih ali drugih ljubiteljskih društvih. Ob vsem navedenem lahko rečemo, da je občina Slovenska Bistrica nadpovprečno uspešna občina. Vendar, da to izreče predstavnik občine, postane trditev relativna. Če pa slednje naredi tudi strokovna revija Moje finance, ki je v dosedanjih raziskavah, na podlagi 5 kazalnikov, kot so: gospodarska moč, zadovoljstvo prebivalstva, zdravje ljudi, razvoj infrastrukture in stanovanj ter stopnje kriminalitete, uvrstila našo občino med vsemi podravskimi občinami običajno na prvo mesto, to dovolj zgovoren dokaz, da smo na pravi poti."

V kulturnem programu je zbrane navdušilo ubrano petje zbora Natanael, ki deluje pod okriljem Kulturnega društva Slomšek Slovenska Bistrica. Zapeli so tri ljudske pesmi in tri sodobne slovenskih avtorjev. Zbor vodita Rebeka in Marko Bračič. 

431660615 1075093670380418 6588486032024426482 n

Natalija Sinkovič

Last modified on Thursday, 14 March 2024 07:46
Rate this item
(2 votes)

komunala

 Red Simple Travel Blog Banner 1170 200 pik 1170 702 pik

 OSMRTNIC1 13

 OSMRTNIC1 13

Poišči