Šport

Nogomet, Foto: Pixabay Nogomet, Foto: Pixabay

Kety Emmi v Dravogradu do četrte zaporedne zmage

Koroška Dravograd – Kety Emmi Bistrica 1:2 (0:0)
Dravograd, Športni center Dravograd, gledalcev 150. Sodniki: Nemet, Holcman, Tušak.
Strelci: 0:1 Bračko (82.), 0:2 Bračko (85.), 1:2 Bernardis (90.).
Kety Emmi Bistrica: Dabanovič, Pušnik, Rozman, Ljubec, Al. Korošec, Ribič, Bračko, Polegek, Martinčič, Horvat, Šlak.
Trener: Simon Dvoršak

Nogometaši Kety Emmija so v letošnji sezoni (še) nezdržni, saj imajo po štirih krogih popoln izkupiček. V sobotnem popoldnevu so v okviru 4. kroga 3. snl vzhod gostovali v Dravogradu proti ekipi koroške ter slavili z 1:2. Po boljši igri in kljub večjemu številu priložnosti za zadetek, sta bili mreži obeh ekip nedotaknjeno do zadnjih 8 minut srečanja, ko je podajo z leve strani odlično izkoristil Nejc Bračko ter jo z diagonalnim strelom z glavo neubranljivo poslal v dravograjsko mrežo. Le tri minute kasneje so Bistričani zadeli še v drugo. Po levi strani je lepo prodrl Jaša Martinčič ter streljal proti vratom gostiteljev, a je njegov strel vratar Dravograda Primož Kaduč ubranil, vendar je na odbitek naletel bračko in dosegel še svoj drugi zadetek na srečanju. Igralci Dravograda so uspeli izid znižati v zadnji minuti regularnega dela srečanja, ko je podajo s kota izkoristil Jaka Bernardis ter postavil končni izid.
Nogometaši Kety Emmija so po štirih krogih z 12 točkami na vrhu prvenstvene razpredelnice. V 5. krogu bodo igrali na domačih tleh, saj v soboto gostijo še drugega ligaša iz Koroške, ekipo Korotana iz Prevalj.

Napisal: Damijan DRAME