Šport

NK Bistrica - Kety Emmi, Foto: NK Bistrica - Kety Emmi NK Bistrica - Kety Emmi, Foto: NK Bistrica - Kety Emmi

Nezaustavljivi - Kety Emmi Bistrica do pete zmage

Kety Emmi Bistrica – Korotan Prevalje  3:0 (0:0)

Slovenska Bistrica, Športni park Slovenska Bistrica, gledalcev 100. Sodniki: Fridl, Radusinović, Plavše.

Strelci: 1:0 Kovačič (66.), 2:0 Bračko (71.), 3:0 Martinčič (86.).

Kety Emmi Bistrica: Dabanovič, Pušnik, Rozman, Ljubec, Al. Korošec, Ribič, Bračko, Polegek, Martinčič, Šlak, Kovačič.

Trener: Simon Dvoršak

Nogometaši Kety Emmija Bistrice so prišli še do pete zaporedne zmage v dosedanjem poteku prvenstva, saj so v 5. krogu 3. snl vzhod ugnali Korotan iz Prevalj. Bivši prvoligaši, ki imajo v svojih vrstah tudi najučinkovitejšega strelca Grego Triplata, so se dobro upirali prvih 60 minuti, nato pa so jim pojenjale moči, kot vsem nasprotnikom v predhodnih krogih.

V prvem polčasu nismo videli pravih priložnosti, več pa so od igre imeli nogometaši Kety Emmija, ki so nekajkrat zapretili gostom, a brez spremembe izida.

V 13. minuti je z volejem poskusil Nejc Bračko, vendar je žoga zletela nad gostujočimi vrati. Minuto kasneje je mimo leve vratnice končal strel Jaše Martinčiča, v 19. minuti pa je imel najimenitnejšo priložnost Sebastjan Šlak, vendar se je namesto strela odločil za podajo in iz vsega se je izcimil le – kot. Gostje so si prvo priložnost priigrali v 28. minuti. Po udarcu s kota z desne strani je z leve streljal Tin Küzma, vendar je strel koroškega kapetana zletel mimo leve vratnice vratarja Jake Dabanoviča. Bistričani so si zadnjo priložnost na srečanju priigrali v 44. minuti, ko je z glavo preko gola streljal Šlak.

V 66. minuti je po levi strani odlično prodrl Martinčič in podal do Žana Kovačiča, ki je s  kašnih 8 metrov žogo poslal v desni kot nemočnega vratarja gostov Aljaža Vidovška. Minuto kasneje je Dvoršak iz igre potegnil Šlaka, v igro pa je vstopil Enej Kapun in le štiri minute kasneje podal z desne strani, kjer je z glavo neubranljivo zadel Nejc Bračko. V 86. minuti je Martinčič iz obrata z imenitnim strelom zadel desni spodnji kot ter postavil končni izid srečanja.

V 6. krogu bodo Bistričani gostovali v Šmarju pri Jelšah. Šmarčani so minuli vikend gostili igralce Dravinje in doma klonili z 1:3 ter se z eno zmago in tremi porazi nahajajo na predzadnjem, enajstem mestu.

Napisal: Damijan DRAME