Ljubitelji gledališča bodo v soboto, 13. junija, v Slovenski Bistrici lahko uživali v predstavi Salto mortale, ki jo pripravlja konjiška ljubiteljska gledališka skupina Kripl teater. Predstava bo uprizorjena v prostorih Lutkovnega gledališča Koruzno zrno, vstop pa bo prost. Organizatorji bodo veseli prostovoljnih prispevkov.
Kripl teater deluje pod okriljem Kulturnega društva Svoboda osvobaja Slovenske Konjice, tokrat pa se občinstvu predstavlja z delom srbskega dramatika, dramaturga, scenarista, pesnika in glasbenika Nebojše Popa Tasića. Režijo predstave je prevzela Mateja Kokol, diplomantka gledališke režije na Akademiji za gledališče, radio, film in televizijo.
Ustvarjalci so zasnovali scensko minimalistično, kostumsko pa nadrealistično črno komedijo, ki skozi niz prizorov odpira vprašanja različnih oblik nasilja in človeških odnosov. Besedilo, napisano v verzih, je predstavljalo poseben izziv za igralsko zasedbo, ki jo sestavljajo Franjo Funkelj, Karmen Kukovič, Lorena Marčič, Uroš Kropf, Tine Lamovec in Andraž Laubič.
Producentka predstave Karmen Kukovič poudarja, da delo odpira aktualna vprašanja sodobnega časa. »Živeti v času, ko v zraku dnevno visi neka nova grožnja in posledica te, je izredno zahtevno. Ne razumem, zakaj se človek tako oklepa različnih oblik nasilja. Obrnimo ploščo in čas, ki ga namenimo izvajanju nasilnih dejanj, preusmerimo v dobra dejanja,« je zapisala.
Predstava obljublja več kot le gledališko doživetje. S prepletom humorja, simbolike in kritičnega pogleda na družbo želi gledalce spodbuditi k razmisleku o svetu, v katerem živimo. Sobotni večer v Koruznem zrnu bo tako priložnost za srečanje z drugačno, provokativno in hkrati aktualno gledališko ustvarjalnostjo.



























