V soboto, 21. septembra, so na Črešnjevcu pripravili osrednjo prireditev v počastitev krajevnega praznika, ki ga od leta 2009, ko je Svet KS Črešnjevec 15. september določil kot datum praznika Krajevne skupnosti v spomin na začetke osnovnega šolstva na Črešnjevcu, praznujejo v septembru.
Praznovanju tokratnega krajevnega praznika KS Črešnjevec, ki zajema naselja Brezje, Pretrež, Vrhloga, Trnovec, Farovec, Lokanja vas, Črešnjevec in šteje 1249 prebivalcev, so namenili več kot 14 dni in vsak dan so pripravili številne različne dejavnosti. Praznovanje je odprlo Društvo delovnih invalidov Črešnjevec z večerom ljudskega petja, odvijala so se športna tekmovanja, odprli so likovno razstavo, za najmlajše pripravili druženje s Čreškotom in tudi družinski dan, v prihodnjih dneh bodo pripravili tudi izlet starejših z vlakom v Šentjur, kjer si bodo ogledali Muzej Južne železnice, vse skupaj pa bodo zaključili prihodnjo nedeljo z žegnanjem in predstavitvijo lokalnih pridelovalcev in podjetnikov pred cerkvijo svetega Mihaela na Črešnjevcu.
Predsednik KS Črešnjevec Franci Podgrajšek je poudaril pomembne aktivnosti, ki so jih v preteklem letu izvedli v krajevni skupnosti in opozoril tudi na tiste, ki jih je treba še postoriti. »Za pomembne pridobitve v zadnjem obdobju gre zahvala županu dr. Ivanu Žagarju, podžupanoma, občinski upravi, ki so z odločitvami podprli naše projekte, da smo lahko izvedli del načrtovanih nalog.
Letos smo predvsem uredili jarke in obnovili obstoječe makadamske ceste, ki jih je na območju naše krajevne skupnosti kar 4 km, od skupnih 21,6 km cest, ki so v našem upravljanju. Prav tako smo sodelovali pri izboljšanju infrastrukture, kot je izvedba vodovodnega priključka na Vrhlogi, vodovodni priključek smo uredili tudi pri športnem igrišču,« je poudaril predsednik in dodal, da aktivno pristopajo tudi k ureditvi prometne signalizacije. »Najpomembnejša pa bo obnova kulturnega doma, ki se bo začela predvidoma prihodnje leto. Čaka pa nas tudi investicija v izgradnjo nove kanalizacije na Črešnjevcu in Vrhlogi.«
Zbrane je nagovoril tudi podžupan Občine Slovenska Bistrica Žarko Furman: »Krajevne skupnosti so izredno pomemben del naše občine, saj znatno prispevajo k temu, da komunikacija poteka hitreje, da problematika posameznih krajev hitreje pride do občine, zato lahko posamezne investicije hitreje in racionalneje izvedemo. In tudi v prihodnje bo tako,« je poudaril in dodal, da ima kraj bogato zgodovino že iz antičnih časov in da ga je organizirano šolstvo močno zaznamovalo. »Ob tej priložnosti naj pozdravim vašo novo ravnateljico Nastjo Pančič Čurin, za katero sem prepričan, da bo tudi v prihodnje poskrbela, da bo šola vpeta v kulturno, družbeno in družabno dogajanje v krajevni skupnosti.« Spomnil je tudi na nekatere investicije, ki trenutno potekajo v občini in da žal še ni bila realizirana investicija izgradnje kolesarske poti od Slovenske Bistrice do železniške postaje na Črešnjevcu, za katero upa, da bo izvedena čim prej.
Na prireditvi so podelili tudi priznanja. Ker je v krajevni skupnosti, kar nekaj kmetij, ki skrbijo za lokalne pridelke in da je domače res domače, in ki veliko truda vlagajo v to, da iz skrbno obdelane zemlje zrastejo najboljši pridelki, je letos komisija na predlog vaškega odbora nagradila Kmetijo Bizjak, ki ima že od leta 1991 na 3,8 ha velik nasad leske. Lešnike pridelujejo brez uporabe herbicidov in druge kemije. Usmerjeni so v uporabo ekoloških gnojil in ekološke preventive pred škodljivci. Kakovostno pridelane lešnike tržijo pod blagovno znamko »Slovenski lešnik«. Gonilna sila na kmetiji je še zmeraj gospodar Jožko, v veliko pomoč pa so mu tudi drugi člani družine. Družina Bizjak je zelo aktivna tudi v različnih aktivnostih in dogodkih v krajevni skupnosti.
Spomnili so se tudi Lovskega društva, ki prav letos praznuje že 70 let delovanja.
Na prireditvi so nastopili učenci OŠ Jožeta Pučnika Črešnjevec in Mešani pevski zbor KS Črešnjevec. Na koncu pa so vse krajane povabili v Lovski dom, kjer se je dobro jedlo, veselilo in plesalo.