Tudi v torek, 1. oktobra, zjutraj se je ponovila ponedeljkova zgodba, ko so pacientke po odhodu dolgoletnega ginekologa dr. Stojkoskega v tujino, ostale brez izbranega ginekologa in so v nekaj ur čakale v vrsti, ki tokrat ni segala do športne dvorane, ampak se je vila od vhoda pri lekarni do drugega nadstropja. S 1. oktobrom sta delo začela dva nova ginekologa, in sicer dr. Maja Franić Ivanišević za polni delovni čas in dr. Saša Rakić za polovični delovni čas.
O včerajšnjem kaotičnem dogajanju v Slovenski Bistrici so danes , v torek, 1. oktobra, govorili tudi v Državnem zboru. Poslanka Jelka Godec je premierju zastavila vprašanje glede ponedeljkovega dogajanja v Slovenski Bistrici. Golob ji je odgovoril, da je za kaos v ZD Slovenska Bistrica odgovorno vodstvo zavoda, za primarno zdravstvo pa lokalna skupnost. “Vlada, tudi če bi hotela, ne more posegati v podelitev koncesij na primarnem nivoju, še manj pa v organizacijo dela v zdravstvenem domu,” je dejal Golob.
Ob robu seje DZ se je odzvala tudi ministrica za zdravje Valentina Prevolnik Rupel. Poudarila je, da je pomanjkanje zdravnikov pri nas dolgotrajna težava, ki je ni mogoče rešiti čez noč. Po njenih besedah sicer po ponedeljkovem dogajanju v Slovenski Bistrici niso opravili pogovorov s pristojnimi, saj da je za konkretno situacijo na primarni ravni odgovorna občina, ki je avtonomna pri podeljevanju koncesij, iskanju družinskih zdravnikov. “Tudi vodstvo zdravstvenega doma mora poslovati avtonomno in zagotoviti oskrbo,” je dodala ministrica. Ocenila je, da prizorov, podobnim tistim, ki smo jih včeraj doživeli Bistričani, ne bi smelo biti, ampak bi moral zdravstveni dom vpisovanje organizirati drugače.
Ob tem je še poudarila, da na ministrstvu pripravljajo številne ukrepe, od povečanega vpisa na fakultete, izboljšanja standarda zdravstvenih timov v družinski medicini, do spodbud, da bi se mladi študenti odločali za specializacijo iz družinske medicine. »Trudimo se s številnimi malimi koraki,« je zatrdila.